Filmy propaganda, usa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje propaganda, usa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film dokumentalny pokazujący i wyjaśniający jak jesteśmy manipulowani. Film przedstawia trzy tematy: 1.Religia chrześcijaństwa - pokazuje iż religia chrześcijańska jest jedynie wersją wcześniejszych mitów, głównie egipskich i opiera się na astrologii. 2. 11 Września - dotyczy największego zamachu terrorystycznego służb specjalnych USA, dokonanej we własnym kraju. 3. Banki i plan zniewolenia świata - czyli kto kontroluje światową gospodarkę i politykę i jakie ma z tego korzyści, oraz za stworzeniem Jednego Ogólnoświatowego Rządu.
Dokument o podboju przez komunistów Chin zaczyna się zdjęciami archiwalnymi z 1929 roku, kiedy to Mao Tse Tung i jego niewielka armia utrzymywała tylko kilka miast w północnej części Chin. Grupa rewolucjonistów wzrosła, kiedy ubodzy obywatele dołączyli do komunistycznych szeregów w odpowiedzi na obietnice reform rolnych i doraźnej pomocy. Kiedy Japonia zaatakowała kraj w 1937 roku, wówczas była komunistyczna armia Mao wzięła główny ciężar obrony. Kiedy druga wojna światowa skończyła się, komuniści podjęli zdecydowane działania by przejąć rządy w Chinach...


Oppenheimer

7,3
8,3
Historia amerykańskiego naukowca J. Roberta Oppenheimera i jego wkładu w stworzeniu bomby atomowej.
Akcja filmu skupia się na wielkim potentacie przemysłu tytoniowego, który chcąc zwiększyć zyski swojej firmy zatrudnia Nicka Naylora, znakomicie znającego się na swoim fachu rzecznika prasowego. Naylor zrobi wszystko, aby zadowolić swojego pracodawcę, ale wciąż chce być nieskazitelny w oczach 12-letniego syna.
Opowieść o towarzyskich i finansowych powiązaniach najbardziej wpływowych ludzi świata, o ich tajemnicach skrzętnie ukrywanych przed opinią publiczną. To film jednocześnie przerażający i zdumiewająco zabawny. Reżyser z błyskotliwą ironią ujawnia i zestawia ze sobą fakty tak szokujące, że zrobiono wiele, aby nie dopuścić do dystrybucji tego filmu. Nie udało się.
Pełen ideałów kalifornijski wykładowca profesor Malley (Robert Redford) przekonuje zdolnego, jednakże znudzonego studenta o potrzebie zaangażowania, przestrzegając go jednocześnie przed skutkami niewykorzystania niezwykłego potencjału jaki posiada. Tymczasem charyzmatyczny senator (Tom Cruise) przekazuje ambitnej dziennikarce (Meryl Streep) sensacyjną wiadomość o nowej strategii wojennej dotyczącej walk w rejonie Środkowego Wschodu. Równocześnie na drugim końcu świata, w Afganistanie, dwaj byli studenci Malleya, na przekór tezom stawianym przez nauczycieli i polityków, uczestniczą w starciu o wolność ryzykując własne życia. Te trzy opowieści łączą się ze sobą dając pełny obraz obieranych przez nas działań i reperkusji, które im towarzyszą.
Młody, czarnoskóry idealista Henry Burton (ADRIAN LESTER), wnuk bojownika o prawa obywatelskie Murzynów, poszukuje swego miejsca w życiu. Obejmuje stanowisko zastępcy szefa kampanii wyborczej gubernatora Jacka Stantona (JOHN TRAVOLTA), który ubiega się o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. Stanton chce uchodzić za postępowego polityka. Jest gubernatorem niewielkiego południowego stanu, gdzie przodkowie Henry'ego Burtona byli niewolnikami. Ale Stanton to również zręczny polityczny gracz. Namawiając Henry'ego do włączenia się w kampanię, chce zdobyć głosy czarnych wyborców . . .
Bohaterka filmu, pastor Becky Fisher należy do społeczności Ewangelików. Całą energię wkłada w organizowanie obozów wyznaniowych dla dzieci - „Kids on Fire”. Ewangelicy wkładają wiele starań w stworzenie „Armii Boga”, której „żołnierzy” rekrutuje się wśród najmłodszych Amerykanów. Dzieci są bowiem najbardziej podatne na indoktrynację. Becky Fisher ma na tym polu wielkie zasługi. Kamera z bliska rejestruje najbardziej emocjonujące momenty działania charyzmatycznej pastor. Gdy doprowadza podopiecznych do duchowej ekstazy i histerycznych drgawek, sprawia, że mówią językami i płaczą poruszeni obecnością Ducha Świętego ma się wrażenie wkraczania w czyjąś intymność. Jednak kościół ewangelicki ma to do siebie, że tam eksponuje się emocje a chwalić Boga można na wiele sposobów. Podczas jednego z występów członkowie „Kids on fire” w kamuflażach, uzbrojeni w kije, tańczą wojenne tańce w rytm chrześcijańskiego heavy – metalu. To wszystko za przyzwoleniem rodziców, którzy często, zamiast posyłać dzieci do szkoły, uczą je w domu. Ewolucjonizm zastępują teorią stworzenia. Choć Becky proces indoktrynacji ma doskonale zaplanowany, czasem pojawiają się zabawne niekonsekwencje. Fisher przestrzega przed Harrym Potterem jako wrogiem Boga, lecz stworzenie człowieka inscenizuje już za pomocą Barbie i Kena.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…